Často kladené otázky

1. Vyberte si z našej ponuky. Vyhľadávajte podľa kategórie produktu, veľkosti, značky alebo farby. Na stránke Vami zvoleného produktu si vyberte možnosť „Požičať na 5 dní“.

2. Zvoľte si dátum, kedy chcete, aby Vám oblečenie prišlo (odporúčame 2-3 dni pred príležitosťou, na ktorú ho potrebujete, aby ste mali dosť času na vyskúšanie a doladenie doplnkov). Rezervujte si tovar na 5 dní.

3. Zaplaťte online alebo bankovým prevodom. Budeme Vám účtovať poplatok za požičanie a vratnú kauciu, ktorú Vám vrátime v plnej výške, akonáhle dostaneme požičané oblečenie späť načas a bez poškodení (vrátenie kaucie je obyčajne spracované do dvoch pracovných dní od vrátenia tovaru).

4. Užite si slávnostný deň. Nezabudnite urobiť veľa fotografií!

5. Pošlite späť. Na odoslanie späť použite pôvodný obal a priložený prepravný štítok na vrátenie tovaru. Dopravu za vrátenie tovaru neplatíte. Oblečenie vyzdvihne kuriér priamo u Vás doma (bude Vás vopred kontaktovať telefonicky), alebo ho môžete odniesť na pobočku Zásielkovne (podľa spôsobu doručenia, ktorý ste si vybrali). My sa postaráme o pranie a vyčistenie.

myTutu ponúka exkluzívnu starostlivo vyberanú kolekciu slávnostného dievčenského oblečenia najvyššej kvality od svetových módnych návrhárov. Špecializujeme sa na tutu šaty a sukne vhodné na slávnostné príležitosti, svadby, oslavy narodenín, či rodinné fotografovanie. Každú sezónu pridávame do našej ponuky nové kúsky, takže ponúkame najnovšie trendy, ale aj klasiku, ktorá neomrzí. Spolupracujeme so svetovými značkami, aby sme Vám priniesli tie najlepšie kúsky.

Online požičiavanie detského oblečenia na špeciálne príležitosti šetrí čas aj peniaze a navyše je šetrné k prírode. Nemusíte tráviť čas behaním po obchodoch a hľadaním toho správneho outfitu či veľkosti. Vyberte si tutu sukňu či šaty z pohodlia Vášho domova a úplne bez starostí, oblečenie Vám doručíme až domov a tiež ho u Vás vyzdvihneme. Vaša princezná si šaty na špeciálnu príležitosť oblečie raz, možno dvakrát, kým z nich vyrastie, tak prečo slávnostné oblečenie kupovať? Vyberte pre ňu špeciálny dizajnový kúsok za zlomok maloobchodnej ceny.

Všetky položky z našej ponuky majú v katalógu uvedenú špecifickú tabuľku veľkostí. Poznámky k veľkostiam sú uvedené v popise tovaru. V prípade, že potrebujete pomoc s výberom veľkosti prosím kontaktujte nás.

Odporúčame oblečenie rezervovať 2 až 4 týždne vopred, nakoľko o mnohé produkty z našej ponuky býva veľký záujem. Oblečenie je možné rezervovať minimálne 4 dni pred požadovaným dátumom doručenia, ak však budete rezervovať menej ako týždeň vopred výber môže byť obmedzený. Dátum doručenia zvoľte 2 – 3 dni pred príležitosťou, na ktorú oblečenie potrebujete.

Rezervácia menej ako 4 dni vopred nie je z technických dôvodov možná. Ak sa snažíte rezervovať položku viac ako 4 dni vopred, ale kalendár ju ukazuje ako nedostupnú dôvodom je pravdepodobne skoršia rezervácia iným zákazníkom.

Oblečenie požičiavame na 5 dní. Prvý deň požičania sa počíta odo dňa, na ktorý ste si objednali doručenie. Požičanie obvykle prebieha nasledovne:
deň 1: doručíme Vám oblečenie,
deň 2 / 3: oblečenie vyskúšajte a dolaďte doplnky,
deň 4: užite si slávnostný deň,
deň 5: oblečenie vráťte na pobočku Zásielkovne alebo kuriérovi (podľa zvoleného spôsobu doručenia).
Ak deň vrátenia pripadne na nedeľu alebo sviatok vráťte oblečenie nasledujúci pracovný deň. V prípade, že máte záujem o požičanie na viac dní prosím kontaktujte nás vopred cez chat na našej stránke alebo e-mailom na myTutu@myTutu.sk a dohodneme sa na ďalšom postupe.

Možno. Ak sa dátum príležitosti, na ktorú oblečenie potrebujete zmenil (napr. termín fotografovania sa posunul kvôli nepriaznivému počasiu), kontaktujte nás a možno budeme vedieť Vašu rezerváciu predĺžiť (podľa dostupnosti).

V prípade, že nám požičané oblečenie nevrátite načas, budeme Vám účtovať zmluvnú pokutu 25 EUR za každý deň omeškania maximálne do výšky 150% maloobchodnej ceny požičaného tovaru. Zmluvná pokuta bude započítaná voči vratnej kaucii. Ak sa dátum príležitosti, na ktorú oblečenie potrebujete zmenil (napr. termín fotografovania sa posunul kvôli nepriaznivému počasiu), kontaktujte nás a možno budeme vedieť Vašu rezerváciu predĺžiť (podľa dostupnosti ).

Rozumieme, že deti sa chcú zabávať a pri ich hre dochádza k bežnému opotrebeniu a zašpineniu požičaného oblečenia. Za bežné opotrebenie a zašpinenie sa považujú menšie škvrny, chýbajúce gombíky, malé trhlinky v tyle a chýbajúce ozdoby – flitre, kamienky, kryštáliky a korálky. V prípade väčšieho znečistenia oblečenia si vyhradzujeme právo účtovať poplatok za dodatočné čistenie vo výške 20 EUR. Tento poplatok bude započítaný voči vratnej kaucii. Ak nám oblečenie vrátite nadmerne znečistené, nevyčistiteľné alebo závažne poškodené sme oprávnení účtovať Vám dodatočné čistenie, opravu alebo náhradu tovaru až do výšky 150% predajnej ceny tovaru. Tieto dodatočné náklady budú započítané voči vratnej kaucii. Za nadmerné znečistenie alebo závažné poškodenie sa považujú roztrhnutia látky, diery v látke, veľké a nevyčistiteľné škvrny a zjavné zneužitie tovaru. V prípade, že nám tovar nevrátite sme oprávnení účtovať Vám náhradu tovaru až do výšky 150% predajnej ceny tovaru. Táto náhrada tovaru bude započítaná voči vratnej kaucii.

Vieme, že život s deťmi môže byť hektický. Vzhľadom na to, že niektoré položky z našej ponuky je veľmi ťažké nahradiť, v prípade straty požičaného oblečenia Vám budeme účtovať náhradu tovaru až do výšky 150% predajnej ceny tovaru. Táto náhrada bude započítaná voči vratnej kaucii.

Oblečenie nečistite, neperte a neopravujte, o to sa postaráme my. Zabaľte všetko do pôvodného obalu a pošlite späť. Na odoslanie späť použite priložený prepravný štítok na vrátenie tovaru. V prípade, že ste prepravný štítok na vrátenie tovaru nedostali prosím kontaktujte nás, zašleme Vám ho obratom. Prosím neposielajte tovar späť cez iné prepravné spoločnosti nakoľko to môže viesť k oneskoreniu vrátenia tovaru. Dopravu za vrátenie tovaru neplatíte. Oblečenie vyzdvihne kuriér priamo u Vás doma (bude Vás vopred kontaktovať telefonicky), alebo ho môžete odniesť na pobočku Zásielkovne (podľa spôsobu doručenia, ktorý ste si vybrali).

Rezerváciu môžete bezplatne zrušiť do 7 dní pred dátumom dodania. Uhradenú cenu za požičanie a vratnú kauciu Vám vrátime na účet alebo kartu, ktorou bola uhradená. Ak rezerváciu zrušíte menej ako 7 dní pred dátumom dodania budeme Vám účtovať poplatok vo výške 50% ceny požičania. Žiadosť o zrušenie rezervácie nám pošlite na myTutu@myTutu.sk.

V zriedkavých prípadoch, že oblečenie príde poškodené alebo nepríde vôbec nás okamžite kontaktujte, pomôžeme Vám zabezpečiť náhradu.

Čistenie oblečenia zabezpečujeme my. Všetko oblečenie po vrátení skontrolujeme a necháme profesionálne vyčistiť. Aby sme naše oblečenie kvalitne a jemne vyčistili a zároveň zachovali jeho kvalitu spolupracujeme s partnerskou čistiarňou, ktorá disponuje technológiu šetrnou k životnému prostrediu.