Uverejnené

Šaty na oslavu narodenín alebo ako nás napadlo otvoriť myTutu

Bol december 2019, tesne po Vianociach. Terezka bude mať o pár týždňov prvé narodeniny! Začala som teda plánovať narodeninovú oslavu. Na správnu oslavu narodenín treba tortu, balóny, darčeky a krásne šaty pre oslávenkyňu. Torta, balóny ani darčeky nepredstavovali žiaden problém. Na tortu i balóny máme overených dodávateľov, stačí objednať týždeň vopred. Darčeky som kúpila ešte pred Vianocami spolu s tými vianočnými, takže už chýbali jedine šaty.

Šaty z oslavy Tatiankiných prvých narodenín mám stále odložené ako pamiatku na tento krásny deň. Tatiankine prvé narodeniny sme oslavovali ešte v USA, šaty som kúpila online od známej americkej značky. Tatianka mala na svoje prvé narodeniny oblečené tutu šaty v jemnej marhuľovej farbe posypané zlatými hviezdičkami.

Pre Terezku som chcela niečo podobné – pastelové tutu šaty s dlhým rukávom. Začala som teda hľadať, najprv na stránkach známych veľkých medzinárodných firiem – nenašla som nič, čo by sa mi páčilo. Pokračovala som teda v hľadaní na stránkach slovenských e-shopov, ani tam som však nenašla žiadne šaty, ktoré by zodpovedali mojej predstave. Hľadala som teda ďalej na stránkach rôznych menších e-shopov v Európe. Začala som sa báť, že nenájdem nič vhodné a ľutovala som, že som nezačala hľadať šaty skôr. Na doručenie z USA už bolo príliš neskoro, do oslavy chýbali dva týždne a nechcela som riskovať, že šaty objednané z USA by nedorazili načas.

Nakoniec som Terezke objednala dolly sukničku a tričko z Anglicka. Keď som objednávala Terezke, objednala som dolly sukničku a tričko rovno aj Tatianke, ktorá oslavuje narodeniny v apríli, aby sme nemali rovnaký stres pred jej oslavou. Oblečenie dorazilo načas a sukničky urobili obom dievčatám (a aj mne) veľkú radosť. Oslavu sme si všetci užili a mne bolo po jej skončení ľúto, že dievčatá si tieto krásne sukničky oblečú len párkrát, kým z nich vyrastú.

Tatiankine prvé narodeniny
Tatiankine prvé narodeniny
Terezkine prvé narodeniny
Terezkine prvé narodeniny

A tak ma napadlo, aké by to bolo fajn, keby sa krásne tutu šaty na oslavu narodenín, svadbu alebo rodinné fotografovanie dali na Slovensku nielen kúpiť, ale aj požičať 🙂