Uverejnené

Tutu šaty a podpora inklúzie

Koncept online požičovne šiat na špeciálne príležitosti pre dievčatá a bábätká je na Slovensku úplne nový, aj keď v USA úspešne funguje už niekoľko rokov. Je tam úplne bežné tutu šaty pre dievčatá a bábätká na svadbu, oslavu narodenín, rodinné fotenie či inú špeciálnu príležitosť požičať. Je to ekonomické riešenie a výsledok vo forme nádherných fotografií vo výnimočných šatách stojí naozaj za to. Navyše pri online požičiavaní nemusíte nikam chodiť, šaty si vyberiete z pohodlia domova. Viac o tom, ako funguje online požičovňa šiat pre dievčatá a bábätká si môžete prečítať v tomto článku. Môžete si tiež pozrieť odpovede na často kladené otázky.

Hľadali sme teda spôsoby, ako náš e-shop a online požičovňu tutu šiat pre dievčatá a bábätká priblížiť k potenciálnym zákazníkom. Vytvorili sme preto program spolupráce pre fotografov / fotografky a mamičky blogerky a influencerky. Spoluprácou s nami získajú špeciálne zľavy, odmeny za odporúčanie našich šiat ako aj zľavy pre svojich klientov. Jednou z výhod účasti v tomto programe je aj to, že fotografovi / fotografke zapožičiame šaty na fotenie charitatívnych projektov zadarmo.

K podpore charitatívnych projektov takouto formou nás inšpirovala jedna online požičovňa dievčenského oblečenia v USA. Táto forma podpory nás okamžite oslovila, nakoľko otázky rovnoprávnosti a inklúzie sa nás osobne veľmi dotýkajú. Chceme takýmto spôsobom podporiť zdravotne alebo sociálne znevýhodnené dievčatá, aby sa cítili úžasné, krásne a výnimočné.

Oslovili sme niekoľko fotografov / fotografiek, ktorí sa špecializujú na rodinné fotenie. Obratom nám odpovedala Andrejka Pešková, že ju táto forma spolupráce veľmi zaujala a rada by v rámci charitatívneho projektu urobila fotky našej kolekcie tutu šiat. Dohodli sme sa na fotení kampane “Každé dievčatko je krásne!”. V tutu šatách z našej ponuky nafotíme dievčatká, ktoré fotenie vyhrajú v súťaži spolu s dievčatkami s Downovým syndrómom. Podporíme takýmto spôsobom inklúziu a pomôžeme šíriť myšlienku, že každé dievčatko je krásne a výnimočné.

Andrejka skontaktovala fotografku Veroniku Plesníkovú, ktorá spolupracuje so Spoločnosťou Downovho syndrómu na Slovensku. Dohodli sme sa, že Andrejka bude fotiť kampaň “Každé dievčatko je krásne!” a Veronika bude fotiť do kalendára a časopisu Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku. Dohodli sme miesto a termín fotenia a už sme len netrpezlivo čakali na deň D…

Fotky z kampane “Každé dievčatko je krásne!” nájdete v ďalšom príspevku 🙂